Bioeel Triathlon Grand Prix Exterra 2013
01.06. Vama Veche
Triatlonul fără Asfalt - Grand Prix Exterra et.I
29.06. Ineu
Kings Land Triatlon - Grand Prix Exterra et. II
06.07. Bezid
Bioeel Triatlon Challenge - Grand Prix Exterra et. III
13.07. Baile Tusnad
Saint Ana Lake Triathlon - Grand Prix Exterra et. IV
04.08. Reci
Háromszék Triatlon - Grand Prix Exterra et. V
Romanian Triathlon Grand Prix Sosea 2013
Campionatul National de Triatlon Isostar
10.08.2013
Cupa Romaniei Isostar - Trialuta
25.08.2013
Rowmania Delta Triathlon
01.09.2013 Tulcea
Mamaia Triatlon Challenge
07.09.2013 Mamaia

Clasament

Clasament 2013
Clasamentul Triathlon Grand Prix Sosea 2013:
Clasamentul Triathlon Grand Prix Exterra după competițiile Fără Asfalt, Kingsland Triathlon. Bioeel Triatlon Challenge, Saint Ana Lake Triathlon , Háromszék Triathlon .Pentru informații detaliate despre competițiile derulate vizitați www.faraasfalt.ro www.kingslandtriathlon.ro www.bioeeltriathlon.ro www.xsalt.ro http://www.alpinsport.ro/255/

  • Masculin (pentru rezultate detaliate dati clic aici)
    • 13-15 ani:
      1. Lokodi Matyas, 140 puncte
      2. Gasparik, Marton, 126 puncte
      3. Kiss, Levente, 102 puncte
      4. Petre, Petre, 32 puncte
      5. Ciulei Daniel, 20 puncte
    • 16-19 ani:
      1. Badoiu, Bogdan, 154 puncte
      2. Madaras, Daniel: 120 puncte
      3. Petrescu, Vlad, 88 puncte
      4. Daroczi Balazs, 56 puncte
      5. Giuglea, Horia, 30 puncte
      6. Daniel Attila, 20 puncte
      7. Farr Laszlo, 20 puncte
      8. Blaga Tudor, 16 puncte
      9. Delaport, Teodor, 16 puncte
      10. Szelyes Botond, 16 puncte
      11. Ilea Maximilian, 14 puncte
    • 20-29 ani:
      1. Balanescu, Ciprian, 136 puncte
      2. Albert, Gaspar, 104 puncte
      3. Carsteanu Dombi Andras, 66 puncte
      4. Paun Titus, 36 puncte
      5. Bagonya, Oszkar, 36 puncte
      6. Szabo Norbert, 34 puncte
      7. Morariu Razvan, 28 puncte
      8. Timofte Adrian, 24 puncte
      9. Siminoc, Alexandru, 20 puncte
      10. Mezei Lorand, 20 puncte
    • 30-39 ani:
      1. Boriceanu, Sorin, 122 puncte
      2. Ghica, Alexandru, 98 puncte
      3. Nan, Andrei, 70 puncte
      4. Moga, Catalin, 70 puncte
      5. Ianos Andrei, 60 puncte
      6. Anton, Mihai Paul, 52 puncte
      7. Begidzsan, Laszlo, 38 puncte
      8. Vlad Metaxa, 34 puncte
      9. Langviser, Zsolt, 24 puncte
      10. Szentmiklosi Laczko, 20 puncte
    • 40-49 ani:
      1. Szikszai, Bruno, 140 puncte
      2. Stoica, Lucian, 102 puncte
      3. Ionita, Bogdan Mihai, 102 puncte
      4. Vaum, Valdemar, 58 puncte
      5. Ilie, Razvan, 34 puncte
      6. Vezentan Laurentiu, 28 puncte
      7. Rusz Alexandru, 26 puncte
      8. Badoiu, Cristian, 26 puncte
      9. Szokolszky, Istvan: 24 puncte
      10. Horvath Arpad, 24 puncte
    • 50+:
      1. Nichiforescu, Marius, 128 puncte
      2. Bituleanu, Emil, 86 puncte
      3. Molnar Peter, 78 puncte
      4. Szilagyi Albert, 54 puncte
      5. Aleonte Ionel, 52 puncte
      6. Drecea, Marian-Petru, 48 puncte
      7. Ionescu, Daniel, 42 puncte
      8. David, Yvonnick, 20 puncte
      9. Lorincz Andras, 20 puncte
      10. Gavrila, Radu, 16 puncte
  • Feminin (pentru rezultate detaliate dati clic aici):
    • 16-19 ani:
      1. Ungvári, Kinga, 128 puncte
      2. Fulop, Katalin, 126 puncte
      3. Manac, Antoanela, 34 puncte
      4. Nyulas Orsolya, 34 puncte
      5. Vokaria Edit, 26 puncte
      6. Bajko Reka, 16 puncte
    • 20-29 ani:
      1. Bako, Anamaria, 106 puncte
      2. Jakab Benke Hajnalka, 102 puncte
      3. Gal Tunde, 56 puncte
      4. Neaga, Adriana, 48 puncte
      5. Negrus, Alexandra, 46 puncte
      6. Mate, Monika, 26 puncte
      7. Baicoianu Alexandra, 20 puncte
      8. Calugaru, Andreea, 16 puncte
      9. Gabos Andrea, 16 puncte
      10. Vaum, Sara, 14 puncte
    • 30-39 ani:
      1. Torok, Daniela, 118 puncte
      2. Ruszuly, Emese, 84 puncte
      3. Fodor Emese, 68 puncte
      4. Isopescu Ioana, 32 puncte
      5. Ungurean, Clara, 28 puncte
      6. Ghilt, Roxana-Maria, 26 puncte
      7. Koter Adel, 26 puncte
      8. Olaru, Elena, 20 puncte
      9. Simon Agnes, 20 puncte
      10. Schwarz Elena, 18 puncte
    • 40+:
      1. Hegedus, Krisztina, 142 puncte
      2. Badoiu, Maria-Cristina, 116 puncte
      3. Cucereanu-Badica, Ioana, 52 puncte
      4. Szakacs Maria, 34 puncte
      5. Barabas, Simona, 34 puncte
      6. Dan Andrea, 26 puncte
      7. David, Nathalie, 20 puncte
      8. Vlad Adelina, 16 puncte
      9. Pantu, Ileana Maria, 12 puncte
      10. Costea, Florina, 10 puncte
Clasament final 2012
Pentru informații detaliate despre competițiile derulate vizitați www.faraasfalt.ro, www.bioeeltriathlon.ro, www.xsalt.ro, www.alpinsport.ro, www.trialuta.ro, http://m-m-m.ro/index.php/triathlon-medias, http://www.trichallenge.ro/.

  • Masculin
    • 14-19 ani:
      1. Szabó Norbert, 98 puncte
      2. Dambean Paul,  71 puncte
      3. Bogdan Badoiu, 69 puncte
      4. Gáspárik Márton Pál, 66 puncte
      5. Madaras Daniel, 60 puncte
      6. Alexandru Serban, 60 puncte
      7. Daniel Attila, 34 puncte
      8. Krivosik Adorjan, 30 puncte
      9. Cristian Lutic, 27 puncte
      10. Emanuel Trandafir, 23 puncte
      11. Serban Mihaila, 17 puncte
    • 20-29 ani:
      1. Ciprian Balanescu, 156 puncte
      2. Zsombor Deák, 146 puncte
      3. Árpád Géza Kovács, 94 puncte
      4. Albert Gaspar, 74 puncte
      5. Robert Gomoescu, 59 puncte
      6. Radu Vadan, 50 puncte
      7. Baractariu Mihai, 50 puncte
      8. Sestacocschi Florin, 43 puncte
      9. Silviu Martin, 34 puncte
      10. Szabo Attila, 32 puncte
      11. Dulacoiu Cristian, 27 puncte
    • 30-39 ani:
      1. Pulugor Jozsef, 169 puncte
      2. Vlad Metaxa, 128 puncte
      3. Sorin Boriceanu, 98 puncte
      4. Mihai Paul Anton, 82 puncte
      5. Ionut Ancau, 74 puncte
      6. Catalin Moga, 53 puncte
      7. Radu Costin Marga, 50 puncte
      8. Nan Andrei, 48 puncte
      9. Kovacs Andras, 47 puncte
      10. Szasz Attila, 30 puncte
    • 40-49 ani:
      1. JANOS BRUNO SZIKSZAI, 151 puncte
      2. Boldizsar Sandor, 89 puncte
      3. Sarosi Francisc, 68 puncte
      4. Titus Dulacioiu, 52 puncte
      5. Sebastien Delen, 42 puncte
      6. Ionita Bogdan, 41 puncte
      7. Badoiu Cristian, 40 puncte
      8. Simon Andras, 36 puncte
      9. Szokolszky Istvan, 34 puncte
      10. Mircea Gustav, 34 puncte
      11. Ianovici Cristache, 30 puncte
      12. Klosz Peter, 28 puncte
      13. Rusz Alexandru, 28 puncte
      14. Gasparik Attila, 27 puncte
      15. Horvath Arpad, 26 puncte
      16. Rus Marius, 24 puncte
    • 50+:
      1. Emil Bituleanu, 197 puncte
      2. Marius Nichiforescu, 167 puncte
      3. Alain KREMEUR, 98 puncte
      4. Ionescu Daniel, 84 puncte
      5. Drecea Petru, 73 puncte
      6. Gabriel Falusi, 46 puncte
      7. Gheorghe Popescu, 46 puncte
      8. Yvonnick DAVID, 34 puncte
      9. Ionel Aleonte, 25 puncte
      10. Vigh Zoltan, 20 puncte
  • Feminin:
    • 14-19 ani:
      1. Ungvari Kinga, 98 puncte
      2. Spiru Teodora, 64 puncte
      3. Palatka Kamilla, 50 puncte
      4. Nyulas Orsolya, 34 puncte
      5. Zarnioainu Ioana, 21 puncte
      6. Marc Maria, 20 puncte
      7. Dutu Florica, 20 puncte
      8. Kata Fulop, 17 puncte
      9. Balan Andrea, 17 puncte
      10. Ionescu Crina, 8 puncte
    • 20-29 ani:
      1. Jakab Benke Hajnalka, 167 puncte
      2. Stefania Ion, 111 puncte
      3. Zsuzsanna Albert, 90 puncte
      4. Simina Ivcovici, 56 puncte
      5. Adina Rebreanu, 41 puncte
      6. Irima Raluca Georgiana, 26 puncte
      7. Alina-Iulia Cojocaru, 24 puncte
      8. Bako Annamaria, 20 puncte
      9. Alina Ursu, 17 puncte
      10. Molnar Ioana, 17 puncte
      11. Tunde Gal, 17 puncte
    • 30-39 ani:
      1. David Silva, 142 puncte
      2. Krisztina Hegedus, 137 puncte
      3. Fodor Emese, 85 puncte
      4. Torok Lavinia, 65 puncte
      5. Grigore Iuliana Simona, 62 puncte
      6. Szekely Zsuzsa, 54 puncte
      7. Swarz Ileana, 48 puncte
      8. David Cornelia, 43 puncte
      9. Roxana Ghilt, 29 puncte
      10. CLARA UNGUREAN, 26 puncte
      11. Szakacs Maria, 26 puncte
      12. Ionita Ioana, 26 puncte
    • 40+:
      1. Maria Cristina Badoiu, 150 puncte
      2. Ioana Cucereanu: 98 puncte
      3. Moraru Anca, 94 puncte
      4. Simona Barabas, 23 puncte
      5. Medveczky Edit, 17 puncte
      6. Ruxandra Ion, 8 puncte

Clasament 2011
Clasament final după cele 5 competiții
(pentru rezultatele detaliate ale competiției vizitați www.faraasfalt.ro , http://bioeeltriatlon.blog.hu/ , http://www.xsalt.ro , http://www.alpinsport.ro/ , http://www.trichallenge.ro )
  • Băieți:
    • Adulți 1: 20-29 ani (pentru rezultate detaliate dați clic aici):
      1. CIPRIAN BALANESCU: 162 puncte
      2. ALBERT GASPAR: 116 puncte
      3. ROBERT GOMOESCU: 78 puncte
      4. CRISTIAN BORNAZ: 72 puncte
      5. KOVACS ARPAD GEZA: 49 puncte
      6. PRECUP LIVIU: 32 puncte
      7. DEAK ZSOMBOR: 26 puncte
      8. BARATCARU MIHAI: 26 puncte
      9. SILVIU MARTIN: 25 puncte
      10. STROIA RADU CATALIN: 20 puncte
      11. BARTHA ARPAD: 17 puncte
    • Adulți 2: 30-39 ani (pentru rezultate detaliate dați clic aici):
      1. SZATMARI DANIEL: 104 puncte
      2. SZASZ ATTILA: 70 puncte
      3. ROSCA METAXA VLAD: 54 puncte
      4. TUDOR BUTU: 42 puncte
      5. MOGA CATALIN: 42 puncte
      6. ANTON MIHAI: 37 puncte
      7. LASZLO BEGIDZSAN: 35 puncte
      8. BORICEANU SORIN: 34 puncte
      9. RADU COSTIN MARGA: 32 puncte
      10. GABOR DODO: 30 puncte
    • Master 1: 40-49 ani (pentru rezultate detaliate dați clic aici):
      1. SZIKSZAI BRUNO: 122 puncte
      2. DANIEL BRATEANU: 94 puncte
      3. RUS MARIUS: 60 puncte
      4. CRISTIAN BADOIU: 55 puncte
      5. MUGUREL FRATILA: 44 puncte
      6. COSTEA DRAGOS: 42 puncte
      7. ADRIAN NANULESCU: 42 puncte
      8. MIHAI IANCU: 38 puncte
      9. CIULEI LIVIU: 33 puncte
      10. MIRCEA ROBERT: 26 puncte
    • Master 2: 50 +
      1. IONESCU DANIEL: 110 puncte
      2. YVONNICK DAVID: 71 puncte
      3. MARIUS NICHIFORESCU: 60 puncte
      4. STEVAN VAN GRONINGEN: 34 puncte
      5. GAGY JOZSEF: 26 puncte
      6. DRECEA MARIAN: 26 puncte
      7. ANDREW BEGG: 26 puncte
      8. CEONTA DAN: 20 puncte
      9. IOANIDIS YORGOS: 20 puncte
      10. ALEXANDRESCU STEFAN: 17 puncte
      11. SCHWARZ HARRY: 17 puncte
      12. LORINCZ ANDRAS: 16 puncte
      13. KREMEUR ALAIN: 14 puncte
      14. RADU GAVRILA: 13 puncte
      15. POPESCU GHEORGHE: 13 puncte
  • Fete:
    • Adulți 1: 20-29 ani (pentru rezultate detaliate dați clic aici):
      1. ALBERT ZSUZSANNA: 124 puncte
      2. JAKAB BENKE HAJNALKA: 94 puncte
      3. TEGZESIU RALUCA: 52 puncte
      4. SIMONA GRIGORE: 46 puncte
      5. ANJA KARSCHAU: 34 puncte
      6. TRIF EVA LINDA: 26 puncte
      7. DUTU FLORICA: 26 puncte
      8. ILINCA DANA: 20 puncte
      9. IVCOVICI SIMINA: 20 puncte
      10. NGRES ALEXANDRA: 17 puncte
    • Adulți 2: 30-39 ani (pentru rezultate detaliate dați clic aici):
      1. POP ELIZA OANA: 80 puncte
      2. CLARA UNGUREANU: 69 puncte
      3. SZABO SZERENA: 34 puncte
      4. SZAKACS MARIA: 34 puncte
      5. DUMITRU MADALINA: 27 puncte
      6. ADA PALEA: 27 puncte
      7. ILEANA SCHWARZ: 25 puncte
      8. IVANCIOIU LAURA: 24 puncte
      9. DUMITRESCU DANIELA: 20 puncte
      10. ILEANA MARIA PANTU: 13 puncte
    • Master 1: 40 +
      1. ANCA MORARU: 162 puncte
      2. MARIA-CRISTINA BADOIU: 102 puncte
      3. DAVID NATHALIE: 60 puncte
      4. BARABAS SIMONA: 17 puncte



Copyright by Bioeel Triathlon Grand Prix Powered by Blue Media Studio